Autystyczny chłopiec zbudował 8 metrowy model Titanica.

,,Tym, co najbardziej niszczy pokój we współczesnym świecie jest aborcja, ponieważ jeśli matka może zabić własne dziecko to, co może powstrzymać ciebie i mnie od zabijania się nawzajem?’’

Matka Teresa z Kalkuty.

,,Życie nie tylko można, ale trzeba jasno definiować. Otóż rozpoczyna się ono od poczęcia. Osoba poczęta jest istotą ludzką, nie ma takiego momentu podczas życia płodu, w którym mogłoby dojść do zmiany niczego w coś, przekształcenia czegoś, co nie jest osobą w człowieka. Życie jest nieprzerwanym procesem od swojego początku, od zapłodnienia do końca.’’

Dr. Bernard Nathanson.

Ostatnie dni to wzrost zainteresowania tematami związanymi z życiem oraz z kwestią, komu należy pozwolić żyć a kogo można dosłownie skasować niczym w matrixie. Temat życia i śmierci to fundament cywilizacji, ponieważ od odpowiedzi na te zagadnienie zależeć będzie nie tylko przyszłość poszczególnych narodów, ale może przede wszystkim przyszłość cywilizacji. Pomysły kontrolowania liczby narodzin oraz prawnego sankcjonowania wyroków nakazujących uśmiercenie danego człowieka to niebezpieczna droga, która prowadzi do autodestrukcji.

Przez ostatnie lata przeprowadzono setki tysięcy aborcji i nikt nie zastanawiał się, co dla współczesnej cywilizacji mogliby zrobić dobrego ci ludzie, którym nie pozwolono się narodzić? Ilu pośród nich było przyszłych geniuszy? I wreszcie ile dobra mogłoby zalać współczesną cywilizację, dobra wynikającego z cierpienia i współczucia a także niesienia wzajemnej pomocy? Takie pytania należy zadawać, ponieważ każdy ma prawo do życia.

Czasy jednak się zmieniają, ponieważ zmienia się ideologia, jeszcze wczoraj rozmowy i dyskusje na temat tworzenia granic życia i śmierci były czymś kontrowersyjnym, dziś jest to temat utrzymujący się na liście największych przebojów. A jak będzie jutro? Można przypuszczać, że granice zostaną przesunięte o kolejne normy, uwarunkowania prawne i pewnego rodzaju terror, ponieważ czym jest sytuacja, w której państwo decyduje czy Twoje dziecko może żyć, czy lepiej usunąć je gdyż jest chore i cierpiące a współczesny świat nie toleruje cierpienia, nie znosi, gdy się mówi o cierpieniu.

Dziś chcieliśmy przybliżyć Wam Drodzy Czytelnicy postać piętnastoletniego chłopca, który w oczach współczesnego świata delikatnie rzecz ujmując jest nie na topie. Dlaczego? Otóż Brynjar Karl Birgisson jest dzieckiem autystycznym, a jednak dokonał czegoś wielkiego, spełnił jedno ze swoich marzeń, ponieważ pozwolono mu kiedyś się narodzić i żyć własnym życiem. Brynjar zbudował ośmiu metrowy model legendarnego Titanica, wykorzystując w swojej pracy ponad pięćdziesiąt sześć tysięcy klocków lego.

Ten dzielny młody człowiek pracę nad projektem rozpoczął już w wieku dziesięciu lat, co wprawiło w osłupienie nie tylko lekarzy, ale i przede wszystkim rodzinę. Taki pomysł, taki zamiar spotkał się z pozytywnym odbiorem wielu ludzi, którzy czekali na ukończenie rozpoczętego dzieła i wreszcie się doczekali. Wielu z oczekujących nie ukrywa wzruszenia. Obecnie dzieło stworzone przez Brynjara znajduje się w Muzeum Titanica w Tennessee gdzie ma pozostać do roku 2020.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *