AstraZeneca wstrzymała badania kliniczne jednej ze szczepionek na COVID-19. Powód: pacjent w bardzo ciężkim stanie.

Wielu obserwatorów zauważa, że w biznesie farmaceutycznym stawką „gry” są tak gigantyczne pieniądze, że oddziaływanie lobby poszczególnych gigantów farmaceutycznych całkowicie eliminuje coś takiego jak „niezależność”. Big Pharma to miliardy dolarów uzyskiwane dzięki szerzeniu się chorób. To też Big Pharma potrzebuje chorych ludzi a nie ludzi zdrowych, gdyż z ludzi zdrowych nie ma pieniędzy.


Firma AstraZeneca wstrzymała trzecią fazę badań klinicznych swojej szczepionki przeciw COVID-19 z powodu wystąpienia poważnego działania niepożądanego, które wystąpiło u jednego z uczestników badania prowadzonego w Wielkiej Brytanii. Nie wiadomo jeszcze, co było powodem odnotowanego poważnego działania po szczepieniu, sama szczepionka, czy była to koincydencja czasowa podania szczepionki.

Sam termin „poważne działanie niepożądane” może określać zatrzymanie akcji serca, zapaść organizmu, czy inne czynniki zagrażające życiu pacjenta, jednak dla dobra przemysłu szczepionkowego nie używa się wprost tego typu określeń, lecz określenia zamienne i bardziej ogólne a także błahe jak właśnie „poważne działania niepożądane”. Tego typu sytuacje pokazują, że szczepienia na COVID-19 to będzie czysta loteria, której stawką stanie się życie i śmierć, oczywiście dla tych osób, które zdecydują się na szczepienia.

Szanowni Państwo, na świecie dziesiątki firm farmaceutycznych pracuje nad opracowaniem szczepionki przeciw COVID-19. Co ciekawe, nikt nie interesuje się lekarstwem tylko od razu szczepienia, szczepienia, które media powtarzają niczym mantre. Przypadek? Nie sądzę. Firma AstraZeneca razem z naukowcami z Uniwersytetu w Oksfordzie w Wielkiej Brytanii, opracowuje szczepionkę opartą na niezdolnym do replikacji adenowirusie szympansim z ekspresją szczytowego białka wiążącego S wirusa SARS-CoV-2.

Michele Meixell, rzeczniczka firmy AstraZeneca powiedziała, że uruchomiono rutynową procedurę postępowania, która jest podejmowana w sytuacji wystąpienia niespodziewanego poważnego zaburzenia zdrowia, które wystąpi po szczepieniu. Teraz będzie działała niezależna komisja ekspertów, która dokona przeglądu wszystkich danych dotyczących bezpieczeństwa. Zapewnia to utrzymanie integralności całego badania klinicznego.

Niestety sytuacja nie jest tak prosta i bezpieczna, ponieważ coś takiego jak „niezależna komisja ekspertów” w branży Big Pharmy nie istnieje. Wielu obserwatorów zauważa, że w biznesie farmaceutycznym stawką „gry” są tak gigantyczne pieniądze, że oddziaływanie lobby poszczególnych gigantów farmaceutycznych całkowicie eliminuje coś takiego jak „niezależność”. Big Pharma to miliardy dolarów uzyskiwane dzięki szerzeniu się chorób. To też Big Pharma potrzebuje chorych ludzi a nie ludzi zdrowych, gdyż z ludzi zdrowych nie ma pieniędzy.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *