ACTA 2 to Monopol na prawdę w rękach koncernów medialnych z Niemiec i Francji.

,,Czasem musisz się wkurzyć, czasem musisz sobie powiedzieć, że jesteś człowiekiem, istotą ludzką do jasnej cholery, a twoje życie ma wartość. Czasem musisz otworzyć oczy i przestać żyć złudzeniami.’’

Anonymous.

Wolność w XXI wieku jest zagrożona. Współczesny świat został zakłamany, ponieważ na to pozwolono, został zakłamany, ponieważ dążono do stworzenia iluzji nazwanej rzeczywistością. Prawda, kłamstwo, ideologie, religie, przekonania, różnego rodzaju sposoby postrzegania świata i tysiące tysięcy interpretacji tego samego. Czy w takich warunkach można zachować trzeźwość myślenia i nie zagubić z horyzontu prawdy? Jest to skrajnie trudne zadanie. Otóż wielu współczesnych ludzi żyje w kłamstwie nawet o tym nie wiedząc.

Trudno jest w XXI wieku zadawać niestosowne pytania, oczy ludzkości coraz częściej skierowane są w kierunku cenzury myśli, prostych odpowiedzi i niewyrazistych idei. Jakaś niewysłowiona siła utrzymuje człowieczeństwo w stanie ciągłej hibernacji, obojętności na to, co dzieje się tuż obok. Zbyt często człowiek odwraca wzrok, zamyka usta, podąża w stronę mroku. Taki właśnie jest XXI wiek, czas nazwany przez wielu wiekiem rozwoju i nauki. A my nadal pysznimy się swoją siłą, ale smutna prawda o nas jest taka, że pozostaje mieć nadzieję, iż w chwili próby nie zabraknie nam odwagi.

,,Na całym świecie działa przeciwko nam monolityczny i bezwzględny spisek, bazujący na ukrytych środkach, by rozszerzać swą strefę wpływów. Jest to system, który zgromadził ogromne ludzkie i materialne zasoby, dla zbudowania zjednoczonej i wysoce skutecznej maszyny, która łączy operacje militarne, dyplomatyczne, wywiadowcze, ekonomiczne, naukowe i polityczne. Jej przygotowania są ukrywane, a nie ogłaszane, jej pomyłki grzebane, a nie publikowane a jej przeciwnicy uciszani.”

John F. Kennedy. Były Prezydent USA.

,,To przejdzie, nie ma potrzeby o tym myśleć.’’ Zbyt często takie słowa wypowiadają ludzie XXI wieku. ,,Dlaczego to akurat spotkało mnie? Co takiego zrobiłem, że muszę na to patrzeć? Jaki ja jestem biedny i pokrzywdzony.” Po chwili namysłu dodają. ,,Tak, to przejdzie, nie martwmy się tym, nie zastanawiajmy się nad tym, to przejdzie.’’ Ale nic samo nie przejdzie, wręcz przeciwnie, to będzie się rozwijać w ciszy i zakamarku naszego życia codziennego, aż przybierze tak duże rozmiary, że w pewnym momencie zmiecie z horyzontu wszystkie nasze plany marzenia. Tak, nic samo nie przejdzie.

,,Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.

Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem. Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny. Normalność nie jest kwestią statystyki.

George Orwell.

Jaka jest prawda? Prawda jest taka, że przyszło nam żyć w czasach gdzie wszystko jest wyśmiewane, z wszystkiego można szydzić. Życie, Bóg, liczne troski, choroby, różnego rodzaju tragedie i ułomności, z tego wszystkiego można obecnie drwić. Ta metoda czy też ogólnoświatowy trend to nic innego jak socjotechniczna sztuczka, mająca na celu utrzymywanie współczesnej cywilizacji w oparach absurdu. Współczesny człowiek zbyt często ma problem z samodzielnym myśleniem, woli opierać się na opinii innych a najlepiej na opinii prezentera telewizyjnego.

,,Na tron wprowadzono korporacje, co pociągnie za sobą erę korupcji na wysokich szczeblach. Władcy pieniądza będą dążyli do przedłużenia swojego panowania wykorzystując przesądy ludzi, dopóki bogactwa nie zostaną zgromadzone w jednych rękach a nasz kraj zniszczony.’’

Abraham Lincoln.

Media w XXI wieku nazywane są także czwartą władzą. Jest to zdecydowanie trafne określenie, ponieważ praktycznie każdy obywatel planety ma możliwość dostępu do jakiegoś medium, które w realny a czasem bardzo agresywny sposób przekazuje informacje, tworząc w ten sposób pewnego rodzaju światopogląd w danym człowieku. Można napisać, iż wielu ludzi żyje w matrixie, ponieważ nie chcą oni zrozumieć rzeczywistości taką, jaka jest rzeczywiście, natomiast opierają się na interpretacji płynącej z mediów.

W sytuacji, w której media mają tak duże oddziaływanie na kreowanie rzeczywistości, można zadać pytanie o to, co jeśli media w znacznym stopniu przejdą pod dyktat kilku koncernów centralnych? Przy tej okazji należy zauważyć, iż głównymi koncernami medialnymi są koncerny z Niemiec oraz Francji, przypadek? I teraz następuje sytuacja, w której dzięki narzędziu, jakim jest Internet, ,,monopol’’ na informację został odebrany kilku potentatom medialnym, taka kolej rzeczy jest nie na rękę politykom na zachodzie, elicie finansjery oraz samym koncernom. Zatem należy coś z tym zrobić.

Zbawczym antidotum na szerzącą się wolność wypowiedzi w internecie ma być ACTA 2, które między innymi głosami polityków Platformy Obywatelskiej, zostało przegłosowane w Parlamencie Unii Europejskiej. Notabene polityków Platformy Obywatelskiej, które kilka dni przed głosowaniem zamieściła tweet z informacją, iż będzie przeciw temu zgubnemu pomysłowi narzucenia cenzury w mediach internetowych. Niestety minęło zaledwie kilkadziesiąt godzin a europosłowie PO zagłosowali za poparciem ACTA 2. Czy można wierzyć kłamcy? Co na to wyborcy PO? Jeżeli partia ta kłamie w tak ważnej sprawie dla wolności, co zrobi dalej?

Drodzy Czytelnicy, ACTA 2 to początek wielkiej batalii o wolność wypowiedzi. Batalii, której front przebiegać będzie pomiędzy kłamstwem i prawdą, po między elitami wyalienowanymi z rzeczywistości a klasą średnią. ACTA 2 to bitwa zapowiadająca wojnę o wolność, wojnę z cenzurą i manipulacją na międzynarodową skalę. Trzeba mieć tego świadomość, ponieważ przyszłe pokolenie może obudzić się w świecie gdzie prawda będzie nazywana mową nienawiści. Na to nigdy wolny człowiek pozwolić sobie nie może. Przyszłość już dziś zależy od nas.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. pixabay.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *