Abp. Marek Jędraszewski stwierdził, że ruchy lewicowe to: „lewicowa inżynieria i próba przekształcenia człowieka”.

Podczas gdy Polski Episkopat milczy, kapłani uciekają przed trudnymi pytaniami wiernych, w czasach gdzie kpi się z Boga i z wiary, gdzie zaciera się granicę dobra i zła a sól całkowicie zwietrzała nadal pojawiają się głosy wołające na pustyni ideologicznego wypaczenia. Takim głosem obecnie w naszej Ojczyźnie jest Arcybiskup Marek Jędraszewski, który również podkreślił, że wszystkie ruchy lewicowe to jedna wielka inżynieria, próba przekształcenia człowieka i świata na swoją modłę.


„Z perspektywy dotkniętej ogniem Australii gdzie dziś jestem mogę powiedzieć jedno. Nie ma dziś gorszej zarazy w cywilizowanym świecie niż ci, którzy kwestionują konieczność dbania o naszą planetę i jej ochronę. Jędraszewski, idź do diabła, tam jest twoje miejsce.”

Paweł Rabiej.

„Zwierzęta powinny w Wigilię mówić ludzkim głosem, a niektórzy biskupi powinni milczeć.”

Michał Szczerba.

„Abp. Jędraszewski z pełną świadomością próbuje ustawić Kościół w Polsce na nurcie kolizyjnym z Papieżem. I nie chodzi tutaj nawet o poglądy, (które w sprawach ekologicznych można mieć różne). Chodzi o wywołanie wrażenia odmienności nauczania pomiędzy Rzymem, a Kościołem w Polsce.”

Roman Giertych.

„Absolwencie I LO w Poznaniu – opamiętaj się. Tego typu wypowiedziami szkalujesz dobre imię prestiżowego liceum, Kościoła, a w konsekwencji – Polski. Fanatyzm i zacietrzewienie to zjawisko niebezpieczne.”

Robert Biedroń.

Po tym, jak arcybiskup Marek Jędraszewski powiedział w wywiadzie dla Telewizji Republika o ekologizmie, jako o zjawisku niebezpiecznym, lewicowo-liberalna strona sceny politycznej ruszyła do zmasowanego ataku na kapłana. Niektóre wpisy przekraczają granice krytyki, a w sieci trwa mobilizacja i rozwijanie kontr-akcji pod nazwą Murem za Jędraszewskim. Przypomnijmy, że jeszcze nie tak dawno ten sam Marek Jędraszewski naraził się środowiskom LGBT wspominając o tęczowej zarazie.

Arcybiskup Marek Jędraszewski był gościem Telewizji Republika. W trakcie świątecznej rozmowy z Dorotą Kanią i Ryszardem Gromadzkim był pytany między innymi o to, czy ekologizm stoi w sprzeczności z naukami Kościoła Katolickiego, a dokładniej o manifest, który podpisała między innymi szwedzka aktywistka Greta Thunberg, w którym jedną z tez ma być to, że patriarchat jest przyczyną globalnego ocieplenia. Dodajmy, że za tą nową gwiazdą show biznesu i szeroko pojętego przemysłu stoją miliony Georga Sorosa.

To powrót do Engelsa i do jego twierdzeń, że małżeństwo to kolejny przejaw ucisku, a w imię równości trzeba zerwać z całą tradycją chrześcijańską, bez której my – Europejczycy, nie zrozumiemy się, bo jesteśmy w niej wychowywani, od tysiącleci.

To się kwestionuje przez różne nowe ruchy, a także próbuje się narzucać jako obowiązującą doktrynę. To zjawisko bardzo niebezpieczne, bo to nie jest tylko postacią nastolatki, to coś, co się nam narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych. To jest sprzeczne z tym wszystkim, co jest zapisane w Biblii począwszy od Księgi Rodzaju, gdzie jest wyraźnie mowa o cudzie stworzenia świata przez Boga.

Naraz wszystko się kwestionuje, czyli faktycznie kwestionuje się naszą kulturę, odwraca się cały porządek świata, zaczynając od tego, że kwestionuje się istnienie Pana Boga – stwórcy, kwestionuje się także rolę i godność każdego człowieka.

Arcybiskup Marek Jędraszewski.

Podczas gdy Polski Episkopat milczy, kapłani uciekają przed trudnymi pytaniami wiernych, w czasach gdzie kpi się z Boga i z wiary, gdzie zaciera się granicę dobra i zła a sól całkowicie zwietrzała nadal pojawiają się głosy wołające na pustyni ideologicznego wypaczenia. Takim głosem obecnie w naszej Ojczyźnie jest Arcybiskup Marek Jędraszewski, który również podkreślił, że wszystkie ruchy lewicowe to jedna wielka inżynieria, próba przekształcenia człowieka i świata na swoją modłę.

Okazało się, że te słowa wywołały prawdziwą panikę osób związanych z szeroko pojętą liberalną i lewicową stroną sceny politycznej. Europoseł Koalicji Europejskiej Janina Ochojska postanowiła napisać w mediach społecznościowych do samej Grety Thunberg.  To oczywiście nie koniec, bowiem o słowach arcybiskupa Jędraszewskiego pisze wiele mniej lub bardziej znanych postaci. Niektórzy przekraczają wszelkie granice, jeden z kandydatów SLD do Sejmu w ostatnich wyborach parlamentarnych nazwał arcybiskupa kanalią, ze strony anonimowych kont pojawiają się wpisy pełne wulgaryzmów.

,,Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.

Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem. Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny. Normalność nie jest kwestią statystyki.

George Orwell.

Aktor z Hollywood Keanu Reeves, główny bohater filmu Matrix, kilka lat po premierze powiedział w jednym z wywiadów, że Trylogia filmowa Matrix nie była serią science fiction, lecz trzema filmami dokumentalnymi. Zatem powstaje pytanie, czy współczesny człowiek żyje w realnym matrixie otaczającym go, na co dzień?

Co z dwiema pigułkami, czerwoną i niebieską? Tą, która oferuje życie w prawdzie oraz istnienie w złudzeniu? Chcemy Wam dziś zaoferować garść prawdy w pigułce, garść prawdy, którą można dostrzec od jakiegoś czasu. Postaramy się by dzisiejsza publikacja była maksymalnie obiektywna, wyciągnięcie wniosków pozostawiamy już Wam.

,,Czasem musisz się wkurzyć, czasem musisz sobie powiedzieć, że jesteś człowiekiem, istotą ludzką do jasnej cholery, a twoje życie ma wartość. Czasem musisz otworzyć oczy i przestać żyć złudzeniami.’’

Anonymous.

XXI wiek to czas, w którym każdy człowiek powinien przejrzeć na oczy, to ostatnia szansa by się w końcu ocknąć i zrozumieć, o co chodzi w otaczającej nas rzeczywistości. Najwyższy czas przejrzeć na oczy i przestać żyć złudzeniami, ponieważ to nie prowadzi do niczego dobrego i konstruktywnego. Współczesny człowiek preferuje wiarę w hologramy określane rzeczywistością. To media kreują prawdę i system wartości. Należy słuchać, zgadzać się i w żadnym wypadku nie dyskutować.

Możliwości socjotechniki i manipulacji społecznej przewyższają naszą wyobraźnię i są bardzo często wykorzystywane do programowania ludzkich zachowań. ,,Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.’’ Te słowa wypowiedział Albert Einstein i jak nigdy wcześniej są one obecnie szalenie aktualne. Współczesny Matrix oferuje życie w świecie nieautentycznym, oderwanym od emocji i empatii. Matrix narzuca określony sposób patrzenia na świat i drugiego człowieka.

Nawet, jeżeli początkowo taka wizja rzeczywistości może u niektórych ludzi wzbudzać wątpliwości, to jednak presja otoczenia rozwiewa wszelkie zastrzeżenia. Człowiek zaczyna wierzyć w wyimaginowaną rzeczywistość jak wszyscy dookoła. Dodatkowym aspektem są media, wyobraźcie sobie te wszystkie stacje telewizyjne pokazujące na okrągło te czy inne wydarzenie, promujące te czy inną ideologię, to wszystko w końcu zostaje przyjęte jako niepodważalna prawda. Tak człowiek tworzy złudzenie rzeczywistości, tworzy je, ponieważ ma na to pozwolenie i akceptację.

„Nad społeczeństwem dominować będzie elita, która dla osiągnięcia swoich politycznych celów nie będzie wzbraniać się przed stosowaniem najnowocześniejszych technik kształtowania publicznych zachowań i utrzymywania społeczeństwa pod ścisłą kontrolą i inwigilacją.”

Zbigniew Brzeziński w książce „Between Two Ages” 1970 rok.

,,Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą. (…) Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.’’

Joseph Goebbels. Niemiecki minister propagandy.

Telewizja zbyt często ma niszczący i ogłupiający wpływ na widza. Słowa niemieckiego ministra propagandy można delikatnie zmienić i napisać w odniesieniu do telewizji, że kłamstwo pokazane tysiąc razy staje się prawdą. Dlatego jest tak szalenie ważnym by z automatu nie wierzyć we wszystko, co media nam serwują. I bardziej istotnym pytaniem nie jest to, które próbuje dotrzeć do osób stojących za propagandą i manipulacją, lecz pytanie o to, w jakim celu prowadzi się na masową skalę zakłamywanie wielu podstawowych aspektów życia.

To, co ma miejsce i odgrywa się na Twoich oczach to jedno, jednak nie jest to pełny obraz rzeczywistości. Istnieje duchowe uzupełnienie, które stanowi o całości. Psychika człowieka jest w stanie znieść jeden, góra dwa poważne kryzysy w życiu, a potem następuje załamanie nerwowe. Nie chcemy myśleć jak wyglądałby świat gdyby nie Jezus Chrystus. Na szczęście dla Ciebie i dla nas, zjawił się tu ponad dwa tysiące lat temu.

Jego stopy dotknęły tej ziemi, Jego słowa każdej minuty dotykają duszy kolejnego człowieka i zmieniają każdego, kto pójdzie za Nim. Jezus z Nazaretu przepowiedział to wszystko i pozostawił po sobie Ewangelię, by każdy, kto w Niego uwierzy nie obawiał się powierzyć Mu swojego życia.

Wielu już to uczyniło i jest z tego powodu szczęśliwymi, ponieważ oni wiedzą, że dobro ostatecznie zwycięży. ,,Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.’’ Fragment Ewangelii według świętego Jana.


Przeczytaj również:

Satanizm w muzyce to nie fikcja. David Bowie stwierdził, że: ,,Rock zawsze był diabelską muzyką (…) zwiastujemy coś mroczniejszego od nas samych.’’


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. flickr.com


28 grudnia, 2019


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *