98-letnia Ada i jej 80-letni syn Tom, mogą być jednym z najstarszych żyjących duetów matka-syn. Historia miłości matki do syna.

Bardzo chcieliśmy opisać Wam, chociaż w skrócie, wyżej przytoczony przypadek, ukazujący moc miłości matki do syna, syna do matki i szeroko pojętej więzi emocjonalnej w rodzinie. Te więzi są niezwykle ważne, szczególnie w czasach, gdzie coraz częściej mówi się o eutanazji, aborcji, jak gdyby człowiek w pewnym wieku, czy to podeszłym, czy jeszcze bardzo młodym, bo jeszcze nienarodzonym, mógłby być niczym bezużyteczna rzecz wyrzucony poza margines życia i to dosłownie.


98-letnia Ada Keating i jej 80-letni syn Tom Keating mogą być jednym z najstarszych żyjących duetów matka-syn. Niedawno zamieszkali ponownie razem. Zazwyczaj role się odwracają, gdy ludzie osiągają ten wiek, ale w tym przypadku to Ada nadal opiekuje się swoim synem. Tom i jego matka zawsze mieli ze sobą świetny kontakt, co jest oczywiście dobre, ponieważ prawie całe życie spędzili razem a w czasach gdzie więzi rodzinne są głównie na pokaz, to tym bardziej taka relacja jest bezcenna.

Tom nigdy nie ożenił się ani nie wyprowadził z miasta, ale przed przejściem na emeryturę znalazł pracę jako malarz i dekorator. Niestety zaczął mieć problemy zdrowotne w starszym wieku i w 2016 roku musiał zostać zabrany do Ośrodka dla Osób Starszych i Schorowanych o nazwie Moss View Care Home. Mogłoby się w takiej sytuacji wydawać, że to już koniec pewnego pozytywnego i twórczego etapu w życiu, nic jednak bardziej mylnego, nie w tym przypadku.

Oczywiście początkowo nie było łatwo, pierwszy rok był bardzo trudny dla Toma pod względem emocjonalnym i fizycznym, więc Ada wkrótce przeniosła się do ośrodka dla seniorów, aby mogła opiekować się synem i dotrzymać mu towarzystwa. Ada Keating miała czworo dzieci, z których Tom był najstarszy. Tom miał trzy młodsze siostry o imieniu Barbara, Margi i Janet, ale zmarły tragicznie, gdy miał zaledwie trzynaście lat.

Ta tragiczna sytuacja jeszcze bardziej zbliżyła do siebie matkę z synem, wzmacniając więzi rodzinne, które nienaruszone trwają po dziś dzień. Oczywiście, teraz, gdy Ada i Tom osiągnęli swój obecny wiek, to siłą rzeczy oboje potrzebują pomocy, chociaż wydaje się, że Tom może mieć więcej korzyści z zaistniałej sytuacji, ponieważ jak relacjonują pracownicy Moss View Care Home, Ada z wielką troską dba o swoje ostatnie już żyjące dziecko.

Ada i Tom jako „cała” rodzina, są bardzo szczęśliwi, że nadal mogą być razem i, że tak pozostanie do samego końca. Philip Daniels, kierownik domu opieki, w którym mieszka rodzina Keatingów, stwierdził, że rzadko zdarza się, aby matka i syn nadal dobrze się dogadywali w tym wieku, ale że on i jego pracownicy byli tak wzruszeni, widząc ich wzajemną relację, że obiecali zapewnić im zakwaterowanie potrzebne do wspólnego życia.Bardzo chcieliśmy opisać Wam, chociaż w skrócie, wyżej przytoczony przypadek, ukazujący moc miłości matki do syna, syna do matki i szeroko pojętej więzi emocjonalnej w rodzinie. Te więzi są niezwykle ważne, szczególnie w czasach, gdzie coraz częściej mówi się o eutanazji, aborcji, jak gdyby człowiek w pewnym wieku, czy to podeszłym, czy jeszcze bardzo młodym, bo jeszcze nienarodzonym, mógłby być niczym bezużyteczna rzecz wyrzucony poza margines życia i to dosłownie.


Przeczytaj również:

LGBT+ nie jest dziejowym przypadkiem, lecz konsekwentnie realizowanym planem przez nadprzyrodzone siły, kierujące tymi wydarzeniami.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. foxnews.


20 maja, 2020


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *