Współczesna cywilizacja, czyli nadejdzie era krwi i szaleńców.

Udostępnij

,,Nadejdzie era krwi i szaleńców’’

W.H. Auden.

Wielu z Was drodzy czytelnicy żyje już tyle lat na tej ziemi, a za pewne to, co dziś możecie obserwować jest na swój sposób wyjątkowe a być może i bezprecedensowe. Otóż współczesne społeczeństwa przechodzą przez proces przyzwyczajania się i oswajania ze zbrodnią i terrorem. Proces ten ma na celu zabicie wrażliwości i tego, co czyni nas ludźmi oraz odróżnia nas od zwierząt. Czy jednak z czasem owa znieczulica nie zamieni się w paraliżujący strach i dogłębny lęk?

A może właśnie już to oglądamy dziś na świecie lub jest to wstęp do tego, co ma dopiero się niebawem wydarzyć? I wreszcie czy warto wierzyć w objawienia, Nostradamusa, Apokalipsę i ten cały rzekomy koniec świata czy może pozostawić wszystko na boku i żyć we własnym świecie wyimaginowanej rzeczywistości? W życiu bardzo często poszukujemy dowodów, które potwierdzą nasze przekonania i postępowanie, lecz równie często okazuje się, że znajdujemy jedynie pustkę bez odpowiedzi.

To też idziemy dalej, mijają dni, tygodnie i lata a my spotykamy się z coraz to nowszymi i bardziej skrajnymi zachowaniami ludzi, które wcześniej się nie zdarzały a przynajmniej nie na taką skalę. Jest to realne zagrożenie będące znakiem ostrzegającym ludzkość. Otóż zostały wprowadzone w ruch idee, które wcześniej nie istniały. Dziś wiele rzeczy nie dzieje się bez powodu, nie są jedynie zrządzeniem przypadku, lecz częścią czegoś większego. To wszystko sprawia, że współczesny człowiek spogląda na cierpienie drugiego człowieka i coraz częściej zaczyna się mu to podobać.

XXI wiek to era przeróżnych poglądów, które są nam wciskane do głów przez ludzi nam obcych, tajemniczych, ludzi, których intencje są przed nami zakryte. Mówi się nam, co mamy robić, w jaki sposób myśleć, co na siebie ubrać, jak powinniśmy się zachowywać, aby to było dobre i zgodne z ogólnie narzucanymi normami. Nie mówi się nam, że jesteśmy wolnymi ludźmi i to my stanowimy o sobie. Przeciwnie, wmawia się nam, że nasza wolność polega na zniewoleniu.

Możni tego świata, wielokrotnie podkreślali, że ludzie tak naprawdę nie chcą być wolni, oni chcą mieć kogoś nad sobą, kogoś, kto rozwiąże ich problemy. Niestety przemilczano fakt, że wiele problemów jest wytworzonych sztucznie przez owych władców tego świata. Oni tworzą problem, następnie go rozwiązują i czynią sami siebie wybawcami narodów. Jest to jedna z podstawowych zasad działania Nowego Porządku Światowego.

Mało tego, obecne pokolenie jest wychowywane w sposób służalczy, czy to w stosunku do UE czy po prostu innych narodów. Jeszcze nie tak dawno prowadzono kampanię którą można streścić jako ,,NIE WSTYDZĘ SIĘ BYĆ POLAKIEM’’ Otóż jest to pewna manipulacja, ponieważ z góry zakłada się, że Polacy wstydzą się być Polakami a tak przecież nie jest. Jeżeli ktoś rzeczywiście odczuwa dyskomfort z bycia Polakiem to widocznie nie zna on dobrze historii, jaka okala dzieje Polski i Polaków.

Nie możemy wyrzekać się naszych przekonań, tego, co do tej pory kształtowało nasz naród, nasz kontynent. Złudna i destrukcyjna poprawność polityczna to przestępstwo prowadzące do upadku całych społeczeństw i samej Europy. Idąc za modą, nowymi trendami i ideologiami, odcinamy więzy, jakie łączyły nas z Polską, z nasza rodziną a wszystko po to by teoretycznie wyzwolić siebie i przyjąć jakąś bliżej niezidentyfikowaną postawę oraz wiarę. Obecnym przykładem globalnej wiary jest ateizm. Dlaczego ateizm jest wiarą? Otóż wieży się, że Boga nie ma.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. pixabay.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.