Media: „jest bardzo źle, a będzie jeszcze gorzej.” Należy się od tego odciąć, a jeżeli nie to, chociaż być ponad tym wszystkim.

Udostępnij

Waszą siłą jest wasza rodzina, wiara, marzenia, wewnętrzne przekonania, szczególnie te skrywane w sercu. Zatem, umocnijcie waszą relację rodzinną, módlcie się więcej, częściej rozmawiajcie z Bogiem. Nie zaprzestawajcie marzyć i planować przyszłości, nie porzucajcie wyznaczonych celów, nie zatrzymujcie się, lecz podążajcie do przodu. Im większe spotkają was przeciwności tym bardziej się starajcie i ufajcie w zwycięstwo.


To, co teraz napiszę jest w zasadzie jednocześnie śmieszne, ale i tragiczne otóż włączyłem dziś radio, aby zapoznać się z nową liczbą chorych w naszym kraju na COVID-19, abstrahuje od tego, że notorycznie myli się pojęcie chory i zakażony, ale to odstawmy na bok, no i gdy tak włączyłem radio, pierwsze słowa, jakie usłyszałem, a po których natychmiast radio wyłączyłem, brzmiały: jest bardzo źle, a będzie jeszcze gorzej.

Jak mają czuć się osoby, które godzinami są karmione tego typu mrocznym przekazem? Gdzie w tym całym „bagnie” odnaleźć sens życia, motywację, pozytywne nastawienie, cel życiowy? Później wielcy eksperci tego świata dziwią się przed kamerami i łamią ręce, jak to się dzieje i co to się dzieje, że błyskawicznie wzrosła liczba samobójstw, ludzie stali się bardzo agresywni, nerwowi a cała cywilizacja dosłownie chwieje się w posadach? No, ci eksperci-super-turbo-2.0, nie znają odpowiedzi.

Nikt nic nie wie, nikt nic nie dostrzega, muzyka w radiu gra, kabarety w telewizorze są nadawane jeden po drugim i ja zadaje pytanie o to jak w tym całym chaosie emocjonalnym człowiek ma zachować równowagę? Przecież w „wariatkowie” panuje bardziej racjonalna atmosfera niż w świecie kreowanym przez media. Szanowni Państwo, należy się od tego zdecydowanie odciąć, a jeżeli nie to, chociaż być ponad tym wszystkim.

Nie oszukujmy się, czeka nas bardzo trudny czas, ale postarajmy się w niego wejść z nadzieją i wiarą, że wszystko to prowadzi do czegoś lepszego, a my musimy się starać, aby tak było w naszym osobistym życiu. Trudy i przeciwności nie są czymś nadzwyczajnym, nauczmy się sobie z nimi radzić, nie poddawajmy się zniechęceniu, załamaniu, rozpaczy i wyobcowaniu. Nie będzie to proste, ale każdy z Was posiada siłę, aby wytrwać do końca. Miejcie tego świadomość.

Waszą siłą jest wasza rodzina, wiara, marzenia, wewnętrzne przekonania, szczególnie te skrywane w sercu. Zatem, umocnijcie waszą relację rodzinną, módlcie się więcej, częściej rozmawiajcie z Bogiem. Nie zaprzestawajcie marzyć i planować przyszłości, nie porzucajcie wyznaczonych celów, nie zatrzymujcie się, lecz podążajcie do przodu. Im większe spotkają was przeciwności tym bardziej się starajcie i ufajcie w zwycięstwo.

Obecnie wielu popada w skrajny pesymizm, upada i już nie powstaje. My jednak wierzymy, mało tego, nie tylko wierzymy, ale jesteśmy tego pewni, że ponad tym wszystkim jest Ktoś więcej, istnieje życiodajna siła, która w odpowiednim momencie ponownie wkroczy w historię ludzkości i uratuje człowieka przed zniszczeniem samego siebie. Wierzymy, że czas ten zbliża się i ostatecznie dobro zwycięży a kłamcy i zdrajcy będą zmuszeni spojrzeć w oczy sprawiedliwości.


Przeczytaj również:

Nie jesteś produktem i wyrobem programów telewizyjnych. Jesteś wolnym człowiekiem a twoje życie jest bezcenne.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

1 thought on “Media: „jest bardzo źle, a będzie jeszcze gorzej.” Należy się od tego odciąć, a jeżeli nie to, chociaż być ponad tym wszystkim.

 1. https://www.youtube.com/watch?v=Ji3aPbhcF7o

  „Nieudacznik zyciowy”

  Zbawiciel Pan po Ziemi chodzil,
  Slepych i chorych tam uzdrawial,
  Sam z biednej rodziny pochodzil,
  Bez pomocy nikogo nie pozostawial.

  Wsrod ludu bozego wiare krzesil,
  Jawnogrzesznicy odpuszczal grzechy,
  Nawet Lazarza przyjaciela wskrzesil,
  Pod najbiedniejsze zagladal strzechy.

  Rozmowy z szatanem prowadzil,
  Kiedy dni 40 na pustyni przebywal,
  Calym bogactwem Swiata wzgardzil,
  Kiedy ten Go o to nagabywal.

  Pieszo calymi dniami wedrowal,
  Ludowi o Bogu opowiadal swojemu,
  Wiare i Nadzieje im podarowal,
  Byli wdzieczni Jezusowi naszemu.

  Plebanii pieknej i duzej nie mial,
  Choc mu to wszystko Szatan dawal,
  Jako Rabin wloczega zyc chcial,
  Palacu Biskupiego tez nie posiadal.

  Krolestwa Bozego nie umial zbudowac,
  Grünkiewitz-Waltz Hanne mogl poprosic,
  I z kardynalem Nyczem paradowac,
  I sie z tym potem po mediach obnosic.

  Pätzow , Dziwiszow i Wesolowskich,
  Gulbinowiczow podlych faryzeuszy,
  W synagogach ich besztal zydowskich,
  Choc wiedzial ze Kosciola to nie rozruszy.

  Lecz kocham Go takim jakim byl,
  Nieudacznikiem bez wlasnego domu,
  Ktorego byle Zyd slowem zbyl,
  Po co taki dzis potrzebny jest komu ?

  Autor: Быдлошевский Л.З. – wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.